Kasutaja:
Salasõna:
 
Avaleht Arhiiv Tellimine Kontakt Avalda arvamust  
Sisukord
Uudised  
Rõuge järvedel võtsid mõõtu kummipaadid  
Jahta sai vette  
Pekingi 2008 Olümpiamängud  
Leevaku kärestikuslaalomil jagati Eesti meistri tiitleid  
Paatsalu maraton tõi kokku sadakond meresüstajat  
X faktor võidupurjetamises  
Muhu väina regatt 2008: väikeste laevade suured sõidud  
Jüri Šaraškin – korüfee, kelle koerale saadab tervisi ka Ben Ainslie  
Midagi, mis on päris  
Külli rida: Uus tase: Match-race grade 3  
Maarott Madis Milling tormi ei karda  
Proovisõit: sportlik igamehepaat Atomix 500  
Proovisõit: Lema Expression – stabiilne treilerdatav perepaat  
Jeanneau Sun Odyssey 39 DS  
Match-race asus taas Eestit vallutama  
Taanlastest Euroopa meistrid tahavad esimeseks ka kodumaal  
Jaht Tea remont– viimane peatükk  
Göta kanal  
Harbor cruise à la Vineyard  
SeaMaster sünnib Lõuna-Rootsis, Bohuslänis  
Manöövritest madalikul. Pukseerimine  
Paadimüük  
Rõuge järvedel võtsid mõõtu kummipaadid
Fotod: HILLAR ILVES

Rõuge Paadiralli on Rõuge Noorteklubi poolt korraldatav üritus, mis käesoleval suvel toimus Rõuge Veepeo raames juba üheteistkümnendat korda. Kes Rõuges käinud, teab, et Rõuge järvede hulka kuuluvad kuus lähestikku asetsevat, sügavat ja maalilist veesilma. Kus veel sellist üritust korraldada, kui mitte siin.

Alati pealtvaatajaterohke ürituse start on Kausjärve kaldalt. Sel aastal oli stardis 83 paati. Olgugi, et suurem osa võistlejatest on tulnud seltskonda ja üritust nautima, käib esimese 20 koha pärast heitlevate võistkondade vahel tugev andmine – pulss on pidevalt laes. Võistluse käigus tuleb kummipaadiga läbida viis lähestikku asetsevat järve – järvede vahelised alad läbitakse joostes ja paati kandes. Kuna Rõuge on mägede maa, asub see ju Haanja külje all, siis saab tihti just jooks määravaks. Samas peab olema ka väga hea koostöö aerutamisel. Kui vale koha peal toppama jääd, joostakse sust lihtsalt üle, nii et vigasid teha ei tohi.

Käesoleva aasta paadirallit meenutab võistlusel osalenud Hillar Ilves:
„Start! Jookseme otse vette ning lausa viskume paati, sest ei taha kuidagi tagant tulevale inimmassile ette või alla jääda. Alustame tugevate tõmmetega, vaja on esimeste seas järve teisele kaldale jõuda, et alustada esimest jooksu Ratasjärve suunas. See meil ka õnnestub – saame järvest välja teistena. Kohe jooksu alguses on järsk tõus mööda heinamaad. See on raske ja tõmbab hinge ikka korralikult kinni, samal ajal jookseb üks paatkond meist juba mööda, need on vist suusatajatest vennad Saarepuud. Nendega koos joosta käib meile üle jõu. Siiski lidume täiega! Ratasjärve jõuame neljandatena.

Siin on veidi pikem aerutamise osa. Meile see sobib, tõmbame ühtlaselt ja rahulikult ning juba jõuamegi teistele järgi. Veel viimased meetrid Ratasjärve. Järvest väljatulek on kitsas ja soine. Esimene paat on väljas, kohe nende kannul saame ka meie välja. Kuid jälle on jooks pikalt vastu järsku mäge. No ei liigu need jalad kuidagi vajaliku kiirusega! Kui teist korda Kaussjärve siseneme, oleme viiendad.

Uuesti aerud pihku ja tõmbama. See on lühike ots ja järvest tuleme välja kohe neljandate taga. Seekordsel jooksul tuleb ületada ka üks 3 meetrine oja, kus vesi rinnuni. Viskame paadi endi ette ja hüppame kõhuli peale, seejärel jälle paat pihku ja jooksu.

Järgmine etapp kulgeb mööda paisjärve ja jõge vastuvoolu Suurjärve suunas. Vahetult enne Suurjärve on autosild. Silla all on vool kiire ja vesi madal, jälle tuleb paadist välja hüpata ja seekord siis põlvini vees joosta. Pärast autosilda saab taas aerutama hakata. Mõlemad jõe kaldad on pealtvaatajatest pungil – kõik ergutavad. Nii jõuamegi Suurjärvele.

Tõmbame järvel ühtlaselt ja rahulikult, kuid vahed ei taha eessõitjatega kuidagi väheneda. Pidasime just Suurjärve oma võimaluseks konkurentidele koht kätte näidata, kuid asi ei liigu kuidagi selles suunas. Järvest väljudes oleme endiselt viiendad – õnneks oleme järgnevatega turvalise vahe sisse saanud. Jälle jooks järsust mäest üles ja pikalt alla Valgjärve suunas.

Valgjärvel oleme tublisti eessõitjatele lähemale saanud. Valgjärve ja Liinjärve vahel on joogipunkt. Tahaks juua, aga aega pole, iga sekund on tähtis. Liinjärve sisenemine on mööda hõljuvaid mättaid ehk nagu Võrumaal öeldakse: „mööd hõdsjot”. Nüüd on jooksmisega ühel pool – ees pole enam ühtki jooksuetappi, ainult puhas aerutamine. Kraabime mis suudame ja saame viiendatena ojja, mis Liinjärve Suurjärvega ühendab. Kulgeme mööda oja, siin möödumisvõimalust ei ole. See teeb meid veidi närviliseks, sest tundub et ees on mehed rohkem väsinud kui meie. Õnneks oleme taas Suurjärvel ning mõne tõmbega olemegi neljandad.

Tõstame veel tempot – keel on ikka ninast nii väljas kui vähegi annab olla. Läheneme jõudsalt kolmandale kohale. Juba tundub, et kohe kohe jõuame järele, kuid väsimus on teinud oma. Finiš paistab, kaks esimest paati on juba finišeerinud. Ütlen vennale, kas nüüd või mitte kunagi! Paneme hambad risti ja pingutame mis suudame! Vesi keeb kahel pool paati, mis hirmus! Ei jõua ikka järele... Paat näppu ja sörgiga üle lõpujoone. Seekord siis neljas koht.”


 
Ajakiri Paat on nüüd ka Facebook'is. Külasta meid aadressil http://www.facebook.com/AjakiriPaat


 
Copyright © ajakiripaat.ee 2006 - 2018