Proovisõit: Bénétau First 34.7 - purjetab nii, et mühiseb

Raamat: "Laevahukulood" - meri ja laevahukk
Merekool: Soodimeestele ja teistele meeskonnaliikmetele
Paadimüük
Purjetajad võistlesid Samsung Eesti Karikal Roomassaares
Tekst: MARIS LINDMÄE
25. mail kogunes üle 160 Eesti ja Läti purjesportlase Saaremaale Roomassaare sadamasse, võtmaks mõõtu Samsung Eesti karikavõistluste esimesel etapil. Kolmepäevasel Roomassaare Regatil purjetasid võistlustulle 155 paati, Eesti purjetajatele sõitsid konkurentsi pakkuma ka lätlased.

Avamistseremoonial tervitasid sportlasi Kuressaare linnapea Urve Tiidus, karikavõistluste kuldsponsori Samsungi Electronics Eesti turundusjuht Veikko Normann ning toetaja Saarte Liinide direktor Ants Tammleht. Seejärel saatsid regati peakorraldajad Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Margus Hiet ja Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Ahto Altjõe purjetajad pidulikult merele.

Võistlussõidud olid põnevad ja pingelised – kohal oli ju suurem osa Eesti purjetajate paremikust. Vürtsi lisasid muutlikud ilmastikuolud, mis nõudsid sportlastelt kiiret kohanemist ja head füüsilist vormi. Reedel toimus tuulevaikuse tõttu vaid üks sõit kahest, laupäeval peetud neli sõitu purjetati nii vaiksemas kui tugevamas tuules. „Seega said sportlased hea kogemuse ning võitmiseks tuli näidata oma tugevust mitmest küljest,” rääkis kommodoor Hiet.

Keerulised ilmastikuolud olid ka põhjuseks, miks Samsung Eesti Karika Roomassaare etapi võitjad kuulutati välja plaanitud seitsme võistlussõidu asemel viie sõidu tulemuste põhjal. Nimelt oli peakohtunik Marko Saarlaid kolmandal päeval valitsenud tugeva udu tõttu sunnitud vastu võtma otsuse viimased kaks sõitu ära jätta.

Võistlused kulgesid aga sellevõrra põnevamalt. Laste Optimist klassi tšempionit ei tulnud kaugelt otsida – ülekaaluka võidu võttis Saare poiss Kristo Õunap Saaremaa Merispordi Seltsist, kes edestas hõbemedali pälvinud lätlast Kaspar Zilinsit ning pronksi saanud Kalevi Purjespordikooli kasvandikku Peeter Kaske.

Zoom 8 klassis võidutses Rein Ottosoni Purjespordikooli õpilane Sten- Mark Bachmann, alistades Aksel Artust Saaremaa Merispordi Seltsist ning oma koolikaaslast Roland Miki. Tüdrukute arvestuses tuli esimeseks Anna Pohlak Tallinna Jahtklubist, kes klassi üldarvestuses neljanda koha pälvis.

Laser 4,7 klassis võitis Stenver Sondla Kalevi Purjespordikoolist, teisele kohale tuli Sondlaga võrdselt punkte, ent vähem esikohti kogunud Siim Ots Saaremaa Merispordi Seltsist, kolmas oli ühtlasi tüdrukute arvestust juhtinud Terje Lepik Pärnu Jahtklubist. Laser Radialil hoidis lõpuni esimest kohta Kaarel Kruusmägi Saaremaa Merispordi Seltsist, kes võitis kõik sõidud. Teiseks tuli Katri Plooman ning kolmandaks Karl- Hannes Tagu Pärnu Jahtklubist.

Laser klassis toimus punktiheitlus Rein Ottosoni Purjespordikooli kasvandike vahel. Võidu viis koju Karl- Martin Rammo, võrdse arvu punktidega pälvis hõbeda Argo Vooremaa, kes edestasid pronksi saanud Lauri Väinsalut vaid kolme punktiga. „Kõige lähemad konkurendid olid minu trennikaaslased, kellega iga päev koos sõidame. Seetõttu teadsin, kuidas nende vastu võistelda,” kommenteeris Rammo tasavägiseid tulemusi.

470 klassis toimus tihe rebimine ROPK- i meeskonna Raul Oja – Marko Pomerants ja SK Reede naiskonna Merili Randma – Agnes Lill vahel, lõpuks jäid mehed vaid ühe punktiga peale. Kolmanda kohaga leppisid lätlased Madar Alvikis – Roberts Dancauskis. 420 klassis võistlesid Saaremaa Merispordi Seltsi meeskonnad, Kenneth Põldema – Siim Kivi võitsid Ardo Hansalut – Uku Volket.

Finn klassis oli võidukas Harles Liiv Kalevi Jahtklubist, kellele järgnesid Imre Taveter Pärnu Jahtklubist ning Heiko Eesalu (ROPK).

Täiskasvanud purjelauduritest pälvis kulla olümpiapääset taotlev Johannes Ahun Surfhouse’ist. Regatt oli edukas Team Extreme klubile, kelle surfar Henri Kaar saavutas täiskasvanute teise koha, esikohad said naiste arvestuses Maarja Niinemets ning noorte klassis Kaspar Aasa. Juunioritest sai purjelaual esimese koha John Kaju Saaremaa Surfiklubist, Techno 293 klassis võitis Kevin Jakobson Hawaii Ekspress Purjelauakoolist.

Karikavõistluste kuldsponsori Samsung Electronics Eesti esinduse juht Ursel Velve pidas regatti igati õnnestunuks. „Imetleme noori purjetajaid, kel on entusiasmi olenemata ilmastikutingimustest iga päev tulemuste nimel treenida ning võistlustel oma seniseid saavutusi ületada. Loodame, et Samsung saab aidata ka edaspidi sportlastel tuult purjedesse puhuda,” ütles Velve.

Samsung Eesti Karika teine etapp toimub 23.- 26. augustil Lohusalus ning kolmas etapp 21.- 23. septembril koos Eesti meistrivõistlustega Pirital Tallinna lahel.